型號: S82H-P10005
廠商: Omron Electronics LLC
元件分類: 功率因子校正
英文描述: Industrial Power Supply with Power Factor Correction
中文描述: 工業(yè)電源,功率因數(shù)校正
文件頁數(shù): 1/16頁
文件大小: 788K
代理商: S82H-P10005
1
Switching Power Supply
S82H
Industrial Power Supply with Power
Factor Correction
Meets EN61000-3-2 (limits for harmonic current
emissions) with PFC on 100 to 600 W.
Suitable for universal usage, conforming to
EN50081-1 (Non-PFC models).
Models range from 100 to 600 W.
A wide input voltage range: 100 to 240 VAC
UL, CSA, VDE, and IEC (EN) safety conformance
EMC conformance
Three-year guarantee
Long life expectancy: 10 years min.
RC
Ordering Information
PFC
Output capacity
Output voltage
Output current
Models
No
100 W
5 V
20 A