型號: SA23-11SURKWA
元件分類: 顯示用LED
英文描述: 7 SEG NUMERIC DISPLAY, HYPER RED, 56.9 mm
封裝: ROHS COMPLIANT PACKAGE-10
文件頁數: 1/5頁
文件大小: 184K
代理商: SA23-11SURKWA
SPEC NO: DSAI0439
REV NO: V.4
DATE: OCT/21/2010
PAGE: 1 OF 5
APPROVED: WYNEC
CHECKED: Joe Lee
DRAWN: F.F.ZHou
ERP: 1301002587
57mm (2.3INCH) SINGLE DIGIT NUMERIC
DISPLAY
Part Number: SA23-11SURKWA
Hyper Red
Description
The Hyper Red source color devices are made with AlGaInP
on GaAs substrate Light Emitting Diode.
Package Dimensions& Internal Circuit Diagram
Notes:
1. All dimensions are in millimeters (inches), Tolerance is ±0.25(0.01")unless otherwise noted.
Features
2.3 inch digit height.