型號: SG1105W-TR
元件分類: LED
英文描述: SINGLE COLOR LED, GREEN, 1.6 mm
封裝: 3.20 X 1.60 MM, 1.85 MM HEIGHT, ROHS COMPLIANT PACKAGE-2
文件頁數: 10/23頁
文件大小: 507K
代理商: SG1105W-TR
Page 18
Technical Data(UR)
Spatial Distribution Example
Condition : Ta = 25℃
Spectral Distribution
Relative Intensity vs. Wavelength
Condition : Ta = 25℃, I
F = 20mA
Wavelength [nm]
Relat
ive
I
ntens
it
y
Forward Voltage vs. Forward Current
Condition : Ta = 25℃
Forward Voltage V
F(V)
Forw
ar
d
C
u
rre
nt
I
F(mA)
Forward Current vs. Relative Intensity
Condition : Ta = 25℃
Forward Current I
F(mA)
Relat
ive
ntens
it
y
Single Color Ultra High Brightness Type
1105W Series