型號: 07SB-30T025
廠商: BEL FUSE INC
元件分類: 電源模塊
英文描述: 1-OUTPUT 25 W DC-DC REG PWR SUPPLY MODULE
封裝: MODULE-8
文件頁數: 10/14頁
文件大小: 496K
代理商: 07SB-30T025
Bel Fuse Inc.
206 Van Vorst Street, Jersey City, NJ 07302
Tel 201-432-0463 Fax 201-432-9542 www.belfuse.com
ISOLATED DC/DC CONVERTERS
48 Vdc Input, 1.2 Vdc - 12 Vdc / 15 A - 3 A Outputs, 1/16 Brick Converter
Apr. 09, 2010
Bel Power Inc., a subsidiary of Bel Fuse Inc.
Output Trim Equations
and the Vout. Only one of the resistors should be used for any given application.
1) Trim Equations for Vo=1.2 V
Note
Vo_req=Desired (trimmed) output voltage [V] Vo=1.202 V
2) Trim Equations for Vo=1.5 V - 12 V
Note
Vo_req=Desired (trimmed) output voltage [V]
Vo=1.503 V for 1.5 V output; Vo=1.804 V for 1.8 V output; Vo=2.505 V for 2.5 V output; Vo=3.308 V for 3.3 V
output; Vo=5.002 V for 5 V output; Vo=12.007 V for 12 V output.