型號: 07SB-30T025
廠商: BEL FUSE INC
元件分類: 電源模塊
英文描述: 1-OUTPUT 25 W DC-DC REG PWR SUPPLY MODULE
封裝: MODULE-8
文件頁數: 12/14頁
文件大小: 496K
代理商: 07SB-30T025
Bel Fuse Inc.
206 Van Vorst Street, Jersey City, NJ 07302
Tel 201-432-0463 Fax 201-432-9542 www.belfuse.com
ISOLATED DC/DC CONVERTERS
48 Vdc Input, 1.2 Vdc - 12 Vdc / 15 A - 3 A Outputs, 1/16 Brick Converter
Apr. 09, 2010
Bel Power Inc., a subsidiary of Bel Fuse Inc.
Efficiency Data (continued)
50%
55%
60%
65%
70%
75%
80%
85%
90%
0.3A
0.75A
1.5A
2.25A
3A
OUTPUT CURRENT (A)
EF
FIC
IEN
C
Y
36V
48V
75V
Vo=12 V
Thermal Derating Curves
Vin=48 V, Vo=1.2 V
Vin=48 V, Vo=1.5 V
Vin=48 V, Vo=1.8 V
Vin=48 V, Vo=2.5 V