型號(hào): 0910CF15A0100S
英文描述: 910 MHz, CERAMIC LPF
封裝: CERAMIC PACKAGE-8
文件頁數(shù): 4/4頁
文件大小: 242K
代理商: 0910CF15A0100S
910 MHz Directional Coupler/ Low Pass Filter Combination
P/N 0910CF15A0100
Detail Specification: 10/13/08
Page 4 of 4
Typical Electrical Performance (T=25°C)
Typical Coupling and Isolation
Johanson Technology, Inc. reserves the right to make design changes without notice.
All sales are subject to Johanson Technology, Inc. terms and conditions.
www.johansontechnology.com
4001 Calle Tecate Camarillo, CA 93012 TEL 805.389.1166 FAX 805.389.1821
2008 Johanson Technology, Inc. All Rights Reserved
"High Frequency Ceramic Solutions"
Frequency (MHz)
M
ea
sur
ed
I
nse
rt
io
nLos
s(
dB
-60
M
ea
sur
ed
In
ser
tio
nL
oss
dB
-6
Frequency (MHz)
500
Measured Insertion Loss
9
v
10
v
7
6
5
4
8
3
2b
2a
1b
1a
-42.343 dB
10) 4800 MHz
-36.773 dB
9) 4300 MHz
8) 3840 MHz
7) 3440 MHz
6) 2880 MHz
5) 2580 MHz
4) 1920 MHz
3) 1720 MHz
b) -0.864 dB
a) -0.864 dB
2) 960 MHz
b) -0.707 dB
a) -0.707 dB
1) 860 MHz