型號: 0RSB-50T025G
廠商: BEL FUSE INC
元件分類: 電源模塊
英文描述: 1-OUTPUT 45 W DC-DC REG PWR SUPPLY MODULE
封裝: ROHS COMPLIANT PACKAGE-8
文件頁數: 10/13頁
文件大小: 416K
代理商: 0RSB-50T025G
Bel Fuse Inc.
206 Van Vorst Street, Jersey City, NJ 07302
Tel 201-432-0463 Fax 201-432-9542 www.belfuse.com
ISOLATED DC/DC CONVERTERS
48 Vdc Input 1.5 Vdc - 12 Vdc / 22 A - 5 A Outputs, 1/16 Brick
Apr. 12, 2010
Bel Power Inc., a subsidiary of Bel Fuse Inc.
Efficiency Data (continued)
50%
55%
60%
65%
70%
75%
80%
85%
90%
1.8A
4.5A
9A
12.A
18A
OUTPUT CURRENT (A)
EF
FIC
IEN
C
Y
36V
48V
75V
50%
55%
60%
65%
70%
75%
80%
85%
90%
1.5A
3.75A
7.5A
11.25A
15A
OUTPUT CURRENT (A)
E
FFI
C
IE
N
Y
36V
48V
75V
Vo=2.5 V
Vo=3.3 V
50%
55%
60%
65%
70%
75%
80%
85%
90%
1.2A
3A
6A
9A
12A
E
F
ICIE
N
CY
36 V
48 V
75 V
50%
55%
60%
65%
70%
75%
80%
85%
90%
0.5A
1.25A
2.5A
3.75A
5A
EF
FI
IEN
36 V
48 V
75 V
Vo=5.0 V
Vo=12 V
Thermal Derating Curves
Vin=48 V, Vo=1.8 V
Vin=48 V, Vo=2.5 V