型號: 0RSB-50T025G
廠商: BEL FUSE INC
元件分類: 電源模塊
英文描述: 1-OUTPUT 45 W DC-DC REG PWR SUPPLY MODULE
封裝: ROHS COMPLIANT PACKAGE-8
文件頁數: 2/13頁
文件大小: 416K
代理商: 0RSB-50T025G
ISOLATED DC/DC CONVERTERS
48 Vdc Input 1.5 Vdc - 12 Vdc / 22 A - 5 A Outputs, 1/16 Brick
Apr. 12, 2010
Bel Power Inc., a subsidiary of Bel Fuse Inc.
Transient Response Waveforms (continued)
Vo=5 V 50% to 25% Load Transients
Vo=5 V 25% to 50% Load Transients
Vo=12 V 50% to 25% Load Transients
Vo=12 V 25% to 50% Load Transients
Note:
Transients Response at Vin=48 V, di/dt=0.1A/uS, Ta=25 deg C.
1) For Vo=1.8 V -2.5 V, with a 1 uF ceramic capacitor and a 470 uF tantalum cap at the output;
2) For Vo=3.3 V, with a 1 uF ceramic capacitor and a 220 uF tantalum cap at the output;
3) For Vo=5.0 V, with a 1 uF ceramic capacitor and a 100 uF tantalum cap at the output;
4) For Vo=12 V, with a 1 uF ceramic capacitor and a 22 uF tantalum cap at the output.