型號: 0RSB-50T050G
廠商: BEL FUSE INC
元件分類: 電源模塊
英文描述: 1-OUTPUT 60 W DC-DC REG PWR SUPPLY MODULE
封裝: ROHS COMPLIANT PACKAGE-8
文件頁數(shù): 12/13頁
文件大?。?/td> 416K
代理商: 0RSB-50T050G
ISOLATED DC/DC CONVERTERS
48 Vdc Input 1.5 Vdc - 12 Vdc / 22 A - 5 A Outputs, 1/16 Brick
Apr. 12, 2010
Bel Power Inc., a subsidiary of Bel Fuse Inc.
Ripple and Noise Waveforms (continued)
Vo=3.3 V
Vo=5.0 V
Vo=12 V
Note:
Ripple and Noise at full load, 48 V input, Ta=25 deg C.
1) For Vo=1.8 V -2.5 V, with a 1 uF ceramic capacitor and a 470 uF tantalum cap at the output;
2) For Vo=3.3 V, with a 1 uF ceramic capacitor and a 220 uF tantalum cap at the output;
3) For Vo=5.0 V, with a 1 uF ceramic capacitor and a 100 uF tantalum cap at the output;
4) For Vo=12 V, with a 1 uF ceramic capacitor and a 22 uF tantalum cap at the output.