型號: 100L09-660
廠商: COOPER INDUSTRIES
元件分類: 保險絲
英文描述: ELECTRIC FUSE, 100A, 660VAC, 400VDC, INLINE/HOLDER
文件頁數: 1/1頁
文件大小: 52K
代理商: 100L09-660
Centre Bolted Tag
Catalog
Number
Nom.
Watts
Loss
Rated
Voltage
Dimensions (mm)
Amp
Ratings
Pre-
Arcing
Total at
415V
Total at
550V
660V
AB
C
D
E
F
G
H
L09-660
80
660V ac
400V dc 136.0
110.5
L09-660
100
Dimensional Data
Time-Current Characteristic Curve
I t (Ampere Seconds)
2
Industrial HRC Fuse Links 660V Range