型號: 100L14CB
元件分類: 保險絲
英文描述: Fuse
中文描述: 保險絲
文件頁數: 1/3頁
文件大小: 56K
代理商: 100L14CB
SB98107
Rev. A
HRC FORM II Current Limiting Fuses
HRC FORM II
Ceramic Body
Form No. HCR FORM II
Page 1 of 3
BIF Doc #4131
Bussmann
Dimensional Data
CATALOG SYMBOL: H07CB, K07CB, KO7CRB, L14CB,
M14CB, L09CB, M09CB, P09CB, P11CB AND R11CB
CERAMIC BODY FUSE
600 VOLTS A.C. OR LESS
250 VOLTS D.C.
CURRENT LIMITING
200,000 AMPS RMS SYMMETRICAL
CSA C22.2 NO. 106M1992
BS88:2, IEC269:2
Applications
HRC FORM II fuses are often used to protect motor control
circuits, together with contactors and overload protection
relays.
Type 2 coordination - per IEC 947-4.
E
D
G
F
A
H
C
J
B
H07CB (Offset Blades)
E
D
G
F
A
H
C
J
B
K07CB/K07CRB/L14CB/M14CB (Offset Blades)
L09CB/M09CB/P09CB (Center Blades)
K
K
P11CB/R11CB (Center Blades)
相關PDF資料
PDF描述
150L09CB Fuse
150M14CB Fuse
100L14-660 ELECTRIC FUSE, 100A, 660VAC, 400VDC, INLINE/HOLDER
100LET ************GESTRICHEN************
10LCT HALBLEITERSICHERUNG HRC 240V 10A
相關代理商/技術參數
參數描述
100LEC 功能描述:保險絲 100A 240V AC TYPE T RoHS:否 制造商:Littelfuse 產品:Surface Mount Fuses 電流額定值:0.5 A 電壓額定值:600 V 保險絲類型:Fast Acting 保險絲大小/組:Nano 尺寸:12.1 mm L x 4.5 mm W 安裝風格: 端接類型:SMD/SMT 系列:485
100LET 功能描述:保險絲 100Arms British Style RoHS:否 制造商:Littelfuse 產品:Surface Mount Fuses 電流額定值:0.5 A 電壓額定值:600 V 保險絲類型:Fast Acting 保險絲大小/組:Nano 尺寸:12.1 mm L x 4.5 mm W 安裝風格: 端接類型:SMD/SMT 系列:485
100LET 制造商:Cooper Bussmann 功能描述:FUSE HRC HIGH SPEED 100A