型號(hào): 100NHC00G
元件分類: 保險(xiǎn)絲
英文描述: Fuse
中文描述: 保險(xiǎn)絲
文件頁數(shù): 4/6頁
文件大小: 38K
代理商: 100NHC00G
SB98107
Rev. A
HRC Fuse Links
NH
Class of Operation gL/gG, 500V AC, 2 to 1600 Amps
Sizes C00 to 4
Bussmann
Form No. NH
Page 4 of 6
BIF Doc# 4173
Time Current Characteristics for Size 1
CURRENT IN AMPERES
10,000
AMPERE
RATING
100
TIME
IN
SECONDS
1
125A 160A
200A
224A
250A
Time Current Characteristics for Size 2
TIME
IN
SECONDS
1
40A
50A
63A
80A
400A
AMPERE
RATING
CURRENT IN AMPERES
1,000
125A
100A
355A
315A
250A
224A
200A
160A
Size 1 Details:
Approvals:
VDE, CEBEC, VE, L.R.S, NEMKO,
KEMA, and FEMKO
Rated Currents:
125, 160, 200, 224, and 250 Amps
Weight:
0.38 kg.
I2t (Ampere2 Seconds)
Nom.
Catalog
Amp
Pre-
Total @
Watts
Rated
Number
Ratings
Arcing
380V
500V