型號: 48ASDP3S1M6QAT
廠商: GRAYHILL INC
元件分類: 開關
英文描述: SLIDE SWITCH, DPDT, LATCHED, 5A, 28VDC, THROUGH HOLE-RIGHT ANGLE
封裝: ROHS COMPLIANT
文件頁數: 1/3頁
文件大小: 153K
代理商: 48ASDP3S1M6QAT
DIP
Switches
DIP
Switches
Slide
OPEN
2-1
SSP2
SSP3
SSP1
NONE
ON
OFF
ON
NONE
2-3
TERM. COMM.
OPEN
SDP3
SDP1
OFF
TERM. COMM.
SWITCH POSITION
MODEL
NO.
SWITCH POSITION
MODEL
NO.
02COMM.
1
05COMM.
4
02COMM.
1
SCHEMATIC
()=MOMENTARY
TRAVEL
.085
EPOXY SEAL
TRAVEL
.085
EPOXY SEAL
.450
.152 SQ.
(3.86)
.152 SQ.
(3.86)
S2
SERIES 48A
Slide Switches
FEATURES
Save Space and Weight
SPDT and DPDT Circuitry
Choice of Actuations and
Terminations
MODELS In inches (and millimeters)
SPDT
DPDT
ACTUATOR OPTIONS In inches (and millimeters)
S1
Std
S3
S4
Series 48A: Slide Switches