型號: 48ASDP3S1M6QAT
廠商: GRAYHILL INC
元件分類: 開關
英文描述: SLIDE SWITCH, DPDT, LATCHED, 5A, 28VDC, THROUGH HOLE-RIGHT ANGLE
封裝: ROHS COMPLIANT
文件頁數: 2/3頁
文件大?。?/td> 153K
代理商: 48ASDP3S1M6QAT
Slide
Switches
THK. .030 (0.76)
.030 (0.76) THK.
3
.152 SQ.
(3.86)
.152 SQ.
(3.86)
EPOXY SEAL
.189
EPOXY
SEAL
.450
EPOXY
SEAL
.050
S6
ACTUATOR OPTIONS In inches (and millimeters)
S5
For DPDT Only
S7
T1
For DPDT Only
TERMINATION OPTIONS In inches (and millimeters)
M1
Solder Lug
M2
P.C. Mount (Std)
M3
P.C. Mount, Quick Connect
M7
M6
Series 48A: Slide Switches