型號: 650SAA-666.5143
廠商: CTS CORP
元件分類: XO, clock
英文描述: CRYSTAL OSCILLATOR, CLOCK, 666.5143 MHz, PECL OUTPUT
文件頁數: 1/2頁
文件大?。?/td> 102K
代理商: 650SAA-666.5143
Preliminary Specification
Electrical Characteristics
Parameter
Sym
Conditions
Min
Typical
Max
Unit
Power
Requirements
Power Supply
Vcc
± 5%
650L
± 5%
650S
3.135
Vdc
Supply Current
Icc
Vcc=Max. (3.3Vdc)
50
. Load (5.0Vdc)
45
mA
Frequency
Stabilities
Center
Frequency
fnom
416
MHz
Initial Tolerance
fcal
Ta=+25
°C
-10
ppm
Freq. vs. Temp.
f/Temp
Oper. Temp. Range
± 15
ppm
Freq. vs. Voltage
f/Vcc
Vcc
± 5%
± 1
Freq. vs. Load
f/RL
± 10% Variation
± 1
Freq. vs Time
(Aging)
f/Time
20 years
± 10
Waveform
Parameters
Symmetry
Sym
@ 50% Level
45
%
Amplitude
Vo
50
Load
Vcc-1.62V
Vcc-1.025V
V
Rise/Fall Times
tr, tf
20% to 80%
225
pSec
Load
RL
Output to Vcc-2.0V
or Equivalent
Phase Jitter
12KHz to 20MHz or
50KHz to 80MHz
Bandwidth
pSec RMS
Model 650
9x14mm Differential PECL
High Frequency Clock
(416MHz to 832MHz)
9x14mm Surface Mount Pkg.
Differential PECL Outputs
+3.3Vdc or +5.0Vdc Operation
Sealed AT Strip Crystal
Output Enable Function
Low Phase Jitter: < 1.0 pSec RMS
Excellent Solder Reflow Performance
CTS Frequency Products 400 W. North Street Carlisle, PA 17013 717-243-5929