型號: 650SAA-666.5143
廠商: CTS CORP
元件分類: XO, clock
英文描述: CRYSTAL OSCILLATOR, CLOCK, 666.5143 MHz, PECL OUTPUT
文件頁數: 2/2頁
文件大小: 102K
代理商: 650SAA-666.5143
Preliminary Specification
Model 650
9x14mm Differential PECL
High Frequency Clock
(416MHz to 832MHz)
Storage Temperature:
-55
° to +125°C
Reflow Soldering:
will withstand 240
°C for 20 Seconds
Shock:
1500 G’s, 0.5 mSec. Pulse (3 Shocks/Axis)
Vibration:
10 G’s peak, 20 to 2000 Hz
Case:
High Temp FR-4 Base
Seal:
Non-Hermetic
Environmental / Mechanical Specifications
CTS Frequency Products 400 W. North Street Carlisle, PA 17013 717-243-5929
Ordering Information
Model 650
-- ___.________
Example: 650LAA-622.08
Supply Voltage
L = +3.3Vdc
S = +5.0Vdc
Operating Temp. Range
A = 0
° to +70°C
B = -40
° to +85°C