型號: APT50GT60BRDQ1G
元件分類: IGBT 晶體管
英文描述: 110 A, 600 V, N-CHANNEL IGBT, TO-247
封裝: ROHS COMPLIANT, TO-247, 3 PIN
文件頁數(shù): 2/9頁
文件大小: 431K
代理商: APT50GT60BRDQ1G
Rev
A
APT50GT60BRDQ1(G)
THERMAL AND MECHANICAL CHARACTERISTICS
UNIT
°C/W
gm
MIN
TYP
MAX
.28
Characteristic
Junction to Case
(IGBT)
Junction to Case
(DIODE)
Package Weight
Symbol
RθJC
W
T
DYNAMIC CHARACTERISTICS
Symbol
C
ies
C
oes
res
V
GEP
Q
g
Q
ge
gc
SSOA
t
d(on)
r
d(off)
f
E
on1
E
on2
off
d(on)
r
d(off)
f
on1
on2
off
Test Conditions
Capacitance
V
GE = 0V, VCE = 25V
f = 1 MHz
Gate Charge
GE = 15V
CE = 300V
I
C = 50A
J = 150°C, RG = 4.3, VGE =
15V, L = 100H,V
CE = 600V
Inductive Switching (25°C)
CC = 400V
GE = 15V
I
C = 50A
G = 4.3
J = +25°C
Inductive Switching (125°C)
CC = 400V
GE = 15V
C = 50A
G = 4.3
J = +125°C