型號(hào): APT5510JFLL
廠商: MICROSEMI POWER PRODUCTS GROUP
元件分類(lèi): JFETs
英文描述: 44 A, 550 V, 0.1 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET
封裝: ISOTOP-4
文件頁(yè)數(shù): 5/5頁(yè)
文件大小: 94K
代理商: APT5510JFLL
Rev
A
3-2003
APT5510JFLL
Typical Performance Curves
SOT-227 (ISOTOP) Package Outline
Dimensions in Millimeters and (Inches)
Hex Nut M4
(4 places)
* Source
Drain
Gate
r = 4.0 (.157)
(2 places)
(2 places)
W=4.1 (.161)
W=4.3 (.169)
H=4.8 (.187)
H=4.9 (.193)
(4 places)
* Source
Source terminals are shorted
internally. Current handling
capability is equal for either
Source terminal.
IC
D.U.T.
APT30DF60B
VCE
Figure 20, Inductive Switching Test Circuit
VDD
G
Figure 18, Turn-on Switching Waveforms and Definitions
Figure 19, Turn-off Switching Waveforms and Definitions
10 %
t
d(on)
90%
5 %
t
r
10 %
J
= 125 C
Drain Current
Gate Voltage
Drain Voltage
Switching Energy
90%
d(off)
J
= 125 C
Gate Voltage
Drain Voltage
Drain Current
10%
0
f
90%
Switching Energy
相關(guān)PDF資料
PDF描述
APT5510JFLL 44 A, 550 V, 0.1 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET