型號(hào): FD1000FH-56
廠商: Mitsubishi Electric Corporation
英文描述: HIGH POWER, HIGH FREQUENCY, PRESS PACK TYPE
中文描述: 高功率,高頻率,按包裝類型
文件頁數(shù): 3/3頁
文件大小: 41K
代理商: FD1000FH-56
Aug.1998
R
μ
C
R
μ
S
FORWARD CURRENT (A)
REVERSE RECOVERY CHARGE,
REVERSE RECOVERY TIME VS.
FORWARD CURRENT
C
S
RATE OF DECREASE OF REVERSE CURRENT (A/
REVERSE RECOVERY CHARGE,
REVERSE RECOVERY TIME VS. RATE
OF DECREASE OF REVERSE CURRENT
10
trr
Irm
Q
RR
=
2
t
trr
Irm
2
Q
RR
=
I
FM
V
A
i
A
V
RM
d
iF
/d
t
0
iF
= –30A/
RM
= 150V
j
= 125°C
MAX.
MAX.
AV.
AV.
10
FM
0
= 1000A
= 150V
j
= 125°C