型號: FQI60N03L
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類: JFETs
英文描述: 30V LOGIC N-Channel MOSFET(漏源電壓為30V的邏輯N溝道增強型MOSFET)
中文描述: 60 A, 30 V, 0.019 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET
封裝: I2PAK-3
文件頁數: 6/9頁
文件大小: 592K
代理商: FQI60N03L
2000 Fairchild Semiconductor International
F
Rev. A, April 2000
Peak Diode Recovery dv/dt Test Circuit & Waveforms
DUT
V
DS
_
Driver
R
G
as DUT
V
GS
I
SD
controlled by pulse period
DD
L
I
SD
10V
GS
( Driver )
( DUT )
DS
DD
Forward Voltage Drop
FM
, Body Diode Forward Current
Body Diode Reverse Current
RM
Body Diode Recovery dv/dt
di/dt
D =
Gate Pulse Period
-Gate Pulse Width
-Gate Pulse Width
Same Type
dv/dt controlled by R
G
Body Diode
相關PDF資料
PDF描述
FQI630 200V N-Channel MOSFET
FQB630 200V N-Channel MOSFET