型號: FQP13N10
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類: JFETs
英文描述: 100V N-Channel MOSFET
中文描述: 12.8 A, 100 V, 0.18 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-220AB
封裝: TO-220, 3 PIN
文件頁數: 4/8頁
文件大?。?/td> 618K
代理商: FQP13N10
2000 Fairchild Semiconductor International
F
Rev. A1, January 2001
25
I
D
T
C
, Case Temperature [
]
10
DC
10 ms
1 ms
100
μ
s
Operation in This Area
is Limited by R
DS(on)
Notes :
1. T
C
= 25
2. T
J
= 175
3. Single Pulse
o
o
I
D
V
DS
, Drain-Source Voltage [V]
-100
Notes :
1. V
= 10 V
2. I
= 6.4 A
R
T
J
, Junction Temperature [
1. V
GS
= 0 V