型號: FQPF13N50CF
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類: JFETs
英文描述: 500V N-Channel MOSFET
中文描述: 13 A, 500 V, 0.54 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-220AB
封裝: TO-220F, 3 PIN
文件頁數(shù): 1/10頁
文件大小: 1157K
代理商: FQPF13N50CF
2006 Fairchild Semiconductor Corporation
FQP13N50CF / FQPF13N50CF Rev. A1
1
www.fairchildsemi.com
F
May 2006
FRFET
TM
F
QP13N50CF / FQPF13N50CF
500V N-Channel MOSFET
Features
13A, 500V, R
DS(on)
= 0.54
@V
GS
= 10 V
Low gate charge (typical 43 nC)
Low Crss (typical 20pF)
Fast switching
100% avalanche tested