型號: FQP27P06
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類: JFETs
英文描述: Inductor; Inductor Type:Standard; Inductance:217uH; Series:CMS; DC Resistance Max:0.02ohm; Package/Case:PCB Surface Mount; Core Material:Ferrite; Current, It rms:2.85A; Leaded Process Compatible:Yes; Leakage Inductance:1.9uH RoHS Compliant: Yes
中文描述: 27 A, 60 V, 0.07 ohm, P-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-220AB
封裝: TO-220, 3 PIN
文件頁數: 6/8頁
文件大小: 695K
代理商: FQP27P06
F
2001 Fairchild Semiconductor Corporation
Rev. A2. May 2001
Peak Diode Recovery dv/dt Test Circuit & Waveforms
DUT
V
DS
_
Driver
R
G
(N-Channel)
V
GS
I
SD
controlled by pulse period
DD
L
I
SD
10V