型號: MC78L12ACD
廠商: ON SEMICONDUCTOR
元件分類: 基準電壓源/電流源
英文描述: Two-Phase Synchronous Buck Controller w/Integrated Mosfet Drivers 32-QFN -40 to 85
中文描述: 12 V FIXED POSITIVE REGULATOR, PDSO8
封裝: SOIC-8
文件頁數: 8/8頁
文件大小: 157K
代理商: MC78L12ACD
MC78L00, A Series
8
MOTOROLA ANALOG IC DEVICE DATA
OUTLINE DIMENSIONS
P SUFFIX
PLASTIC PACKAGE
CASE 29–04
ISSUE AD
D SUFFIX
PLASTIC PACKAGE
CASE 751–05
(SOP–8)
ISSUE R
R
A
P
J
L
F
B
K
G
H
V
SECTION X–X
C
D
N
N
X X
SEATING
1
NOTES:
1. DIMENSIONING AND TOLERANCING PER ANSI
Y14.5M, 1982.
2. CONTROLLING DIMENSION: INCH.
3. CONTOUR OF PACKAGE BEYOND DIMENSION R
IS UNCONTROLLED.
4. DIMENSION F APPLIES BETWEEN P AND L.
DIMENSION D AND J APPLY BETWEEN L AND K
MINIMUM. LEAD DIMENSION IS UNCONTROLLED
IN P AND BEYOND DIMENSION K MINIMUM.
DIM
A
B
C
D
F
G
H
J
K
L
P
R
V
MIN
0.175
MAX
0.205
MIN
4.45
MAX
5.20
MILLIMETERS
INCHES
SEATING
PLANE
1
0.25
M
C B
S
S
0.25
M
X 45
DIM
A1
E
e
1.35
1.75
MILLIMETERS
1.27 BSC
5.80
NOTES:
1. DIMENSIONING AND TOLERANCING PER ASME
Y14.5M, 1994.
2. DIMENSIONS ARE IN MILLIMETERS.
3. DIMENSION D AND E DO NOT INCLUDE MOLD
PROTRUSION.
4. MAXIMUM MOLD PROTRUSION 0.15 PER SIDE.
5. DIMENSION B DOES NOT INCLUDE MOLD
PROTRUSION. ALLOWABLE DAMBAR
PROTRUSION SHALL BE 0.127 TOTAL IN EXCESS
OF THE B DIMENSION AT MAXIMUM MATERIAL
CONDITION.
A1
0.10
Opportunity/Affirmative Action Employer.
How to reach us:
USA/EUROPE/Locations Not Listed
: Motorola Literature Distribution;
P.O. Box 20912; Phoenix, Arizona 85036. 1–800–441–2447 or 602–303–5454
JAPAN
: Nippon Motorola Ltd.; Tatsumi–SPD–JLDC, 6F Seibu–Butsuryu–Center,
3–14–2 Tatsumi Koto–Ku, Tokyo 135, Japan. 03–81–3521–8315
MFAX
: RMFAX0@email.sps.mot.com – TOUCHTONE 602–244–6609
INTERNET
: http://Design–NET.com
ASIA/PACIFIC
: Motorola Semiconductors H.K. Ltd.; 8B Tai Ping Industrial Park,
51 Ting Kok Road, Tai Po, N.T., Hong Kong. 852–26629298
相關PDF資料
PDF描述
MC78L12ACD2 Two-Phase Synchronous Buck Controller w/Integrated Mosfet Drivers 32-QFN -40 to 85
MC78L12ACDR2 5.0 AMP POSITIVE VOLTAGE REGULATOR
MC78L12ACDR2G 5.0 AMP POSITIVE VOLTAGE REGULATOR
MC78L09AB 5.0 AMP POSITIVE VOLTAGE REGULATOR
相關代理商/技術參數
參數描述
MC78L12ACDC 制造商:ON Semiconductor 功能描述:
MC78L12ACDG 功能描述:線性穩壓器 - 標準 12V 100mA Postive RoHS:否 制造商:STMicroelectronics 輸出類型: 極性: 輸出電壓:1.8 V 輸出電流:150 mA 負載調節: 最大輸入電壓:5.5 V 線路調整率: 最大工作溫度:+ 125 C 安裝風格:SMD/SMT 封裝 / 箱體:SOT-323-5L
MC78L12ACDR2 功能描述:線性穩壓器 - 標準 12V 100mA Postive RoHS:否 制造商:STMicroelectronics 輸出類型: 極性: 輸出電壓:1.8 V 輸出電流:150 mA 負載調節: 最大輸入電壓:5.5 V 線路調整率: 最大工作溫度:+ 125 C 安裝風格:SMD/SMT 封裝 / 箱體:SOT-323-5L
MC78L12ACDR2G 功能描述:線性穩壓器 - 標準 12V 100mA Postive RoHS:否 制造商:STMicroelectronics 輸出類型: 極性: 輸出電壓:1.8 V 輸出電流:150 mA 負載調節: 最大輸入電壓:5.5 V 線路調整率: 最大工作溫度:+ 125 C 安裝風格:SMD/SMT 封裝 / 箱體:SOT-323-5L