型號: MC78L12ACP
廠商: ON SEMICONDUCTOR
元件分類: 基準電壓源/電流源
中文描述: 12 V FIXED POSITIVE REGULATOR, PBCY3
封裝: TO-92, 3 PIN
文件頁數: 4/8頁
文件大小: 157K
代理商: MC78L12ACP
MC78L00, A Series
4
MOTOROLA ANALOG IC DEVICE DATA
ELECTRICAL CHARACTERISTICS
(VI = 23 V, IO = 40 mA, CI = 0.33