型號: 0RCY-65U033
廠商: BEL FUSE INC
元件分類: 電源模塊
英文描述: DC-DC REG PWR SUPPLY MODULE
封裝: ROHS COMPLIANT, 1/8 BRICK PACKAGE-8
文件頁數: 6/18頁
文件大小: 366K
代理商: 0RCY-65U033
Bel Fuse Inc. 206 Van Vorst Street, Jersey City, NJ 07302
Tel 201-432-0463 Fax 201-432-9542 www.belfuse.com
ISOLATED DC/DC CONVERTERS
18 Vdc - 75 Vdc Input 3.3 Vdc /20 A Output, 1/8 Brick
Nov. 16, 2010
Bel Power Inc., a subsidiary of Bel Fuse Inc.
Over Temperature Protection
temperature,input voltage, load...).
The hottest component on the top side: Q1
The thermistor on the bottom side: RT
Input Under-voltage Lockout
Input Voltage (V)
Inp
u
t
C
u
rr
en
t
Voltage Falling
Voltage Rising
V1
V2
Under-voltage Lockout
V1=16V
V2=17V