型號: 20MT120UFPBF
元件分類: IGBT 晶體管
英文描述: 40 A, 1200 V, N-CHANNEL IGBT
封裝: MTP, 18 PIN
文件頁數: 10/13頁
文件大小: 699K
代理商: 20MT120UFPBF
6
20MT120UF
I27124 rev. D 02/03
www.irf.com
Fig. 10 - Typical VCE vs. VGE
TJ = 25°C
Fig. 9 - Typical VCE vs. VGE
TJ = -40°C
Fig. 11 - Typical VCE vs. VGE
TJ = 125°C
Fig. 12 - Typ. Transfer Characteristics
VCE = 50V; tp = 10s
510
VGE (V)
0
V
CE
(V)
ICE = 40A
ICE = 20A
ICE = 10A
510
VGE (V)
CE
ICE = 10A
ICE = 20A
ICE = 40A
ICE = 10A
ICE = 20A
ICE = 40A
I CE
(A)
TJ = 25°C
TJ = 150°C
相關PDF資料
PDF描述
20MT120UFP 40 A, 1200 V, N-CHANNEL IGBT