型號: 20MT120UFPBF
元件分類: IGBT 晶體管
英文描述: 40 A, 1200 V, N-CHANNEL IGBT
封裝: MTP, 18 PIN
文件頁數: 9/13頁
文件大小: 699K
代理商: 20MT120UFPBF
5
20MT120UF
I27124 rev. D 02/03
www.irf.com
Fig. 6 - Typ. IGBT Output Characteristics
TJ = 25°C; tp = 80s
Fig. 5 - Typ. IGBT Output Characteristics
TJ = -40°C; tp = 80s
Fig. 8 - Typ. Diode Forward Characteristics
tp = 80s
Fig. 7 - Typ. IGBT Output Characteristics
TJ = 125°C; tp = 80s
0
VCE (V)
0
I CE
(A
VGE = 18V
VGE = 15V
VGE = 12V
VGE = 10V
VGE = 8.0V
02
VCE (V)
I CE
(A)
VGE = 18V
VGE = 15V
VGE = 12V
VGE = 10V
VGE = 8.0V
VGE = 18V
VGE = 15V
VGE = 12V
VGE = 10V
VGE = 8.0V
VF (V)
I F
-40°C
25°C
125°C
相關PDF資料
PDF描述
20MT120UFP 40 A, 1200 V, N-CHANNEL IGBT