型號: 20MT120UFPBF
元件分類: IGBT 晶體管
英文描述: 40 A, 1200 V, N-CHANNEL IGBT
封裝: MTP, 18 PIN
文件頁數: 5/13頁
文件大?。?/td> 699K
代理商: 20MT120UFPBF
13
20MT120UF
I27124 rev. D 02/03
www.irf.com
IR WORLD HEADQUARTERS: 233 Kansas St., El Segundo, California 90245, USA Tel: (310) 252-7105
TAC Fax: (310) 252-7309
Visit us at www.irf.com for sales contact information. 01/03
Data and specifications subject to change without notice.
This product has been designed and qualified for Industrial Level.
Qualification Standards can be found on IR's Web site.
20 MT 120
U
F
Device Code
1
Ordering Information Table
1
Current rating
(20 = 20A)
2
Essential Part Number
3
Voltage code
(120 = 1200V)
4
Speed/ Type
(U = Ultra Fast IGBT)
5
Circuit Configuration (F
= Full Bridge)
6
Special Option
相關PDF資料
PDF描述
20MT120UFP 40 A, 1200 V, N-CHANNEL IGBT