型號: 20MT120UFPBF
元件分類: IGBT 晶體管
英文描述: 40 A, 1200 V, N-CHANNEL IGBT
封裝: MTP, 18 PIN
文件頁數: 12/13頁
文件大小: 699K
代理商: 20MT120UFPBF
8
20MT120UF
I27124 rev. D 02/03
www.irf.com
Fig. 17 - Typical Diode IRR vs. IF
TJ = 150°C
Fig. 18 - Typical Diode IRR vs. RG
TJ = 150°C; IF = 5.0A
Fig. 20 - Typical Diode QRR
VCC= 400V; VGE= 15V;TJ = 150°C
Fig. 19- Typical Diode IRR vs. diF/dt
VCC= 400V; VGE= 15V;
ICE= 5.0A; TJ = 150°C
0
IF (A)
I RR
(A)
RG = 5.0
RG =10
RG =30
RG =50
RG ()
I RR
(A)
diF /dt (A/s)
10
diF /dt (A/s)
0.0
Q
RR
(C)
5.0
30A
20A
10A
相關PDF資料
PDF描述
20MT120UFP 40 A, 1200 V, N-CHANNEL IGBT