型號: 54779001X5F100M
廠商: SPECTRUM CONTROL INC
元件分類: 數據傳輸濾波器
英文描述: 1 FUNCTIONS, 100 V, 10 A, FEED THROUGH CAPACITOR
文件頁數: 1/11頁
文件大小: 245K
代理商: 54779001X5F100M
These filters are easily mounted in a tapped hole or
thru-hole with supplied nut and lock-washer. The rugged
case with resin seals at both ends provides excellent
environmental protection. Primarily used in filtering
signal/data lines and DC power lines.
Features
s Wide range of sizes: 4-40 thread through
5/16-24 thread
s Voltage ratings to 500 VDC/220 VAC (400 Hz)
s MIL-F-15733 QPL filters available
s Multiple circuit configurations: C, L and Pi
s Metric threaded filters available, consult factory
4-40 C Circuit
Resin Sealed Bolt-in Filters
.510
± .031
(13.0
± .79)
.310
± .031
(7.87
± .79)
.120
.156 Hex.
(3.96)
± .005
(.64
± .13)
#4–40 Unc–2A Thd.
.368
(9.347
.275
(6.99
.120
#4–40 Unc–2A Thd.
.032
± .005
(.810
± .13)
.156 Hex.
(3.96)
(9.144
.240
(6.10
A
#4–40 Unc–2A Thd.
.315
(8.00
± 0.79)
.225
(5.72
± 0.79)
.075
#4–40 Unc–2A Thd.
.125 Hex.
(3.18)
Dimensions in inches
(mm)
Figure 1
Figure 2
Figure 3
Figure 4
73
Low
Pass
Filters
*1566 PRINTER 063-120 v2
9:13 AM
Page 9
相關PDF資料
PDF描述
54779001X5U102P 1 FUNCTIONS, 100 V, 10 A, FEED THROUGH CAPACITOR
51-719-021 1 FUNCTIONS, 200 V, 10 A, DATA LINE FILTER
51-719-022 1 FUNCTIONS, 200 V, 10 A, DATA LINE FILTER
51-719-023 1 FUNCTIONS, 200 V, 10 A, DATA LINE FILTER
51-719-053 1 FUNCTIONS, 200 V, 10 A, DATA LINE FILTER
相關代理商/技術參數
參數描述
54779001X5U102P 功能描述:電磁干擾直通濾波器 FILTER RoHS:否 制造商:Tusonix 電容:0.027 uF 電壓額定值:50 V 電路類型: 最大直流電流: 最大直流電阻: 工作溫度范圍:- 55 C to + 125 C 系列:4403 螺紋大小:4-40 UNC-2A
54-779-018 功能描述:電磁干擾直通濾波器 .05UF 100V 10A RoHS:否 制造商:Tusonix 電容:0.027 uF 電壓額定值:50 V 電路類型: 最大直流電流: 最大直流電阻: 工作溫度范圍:- 55 C to + 125 C 系列:4403 螺紋大小:4-40 UNC-2A
54-779-019 功能描述:電磁干擾直通濾波器 50V 10A BOLT-IN FLTR RoHS:否 制造商:Tusonix 電容:0.027 uF 電壓額定值:50 V 電路類型: 最大直流電流: 最大直流電阻: 工作溫度范圍:- 55 C to + 125 C 系列:4403 螺紋大小:4-40 UNC-2A
54-779-028 功能描述:電磁干擾直通濾波器 200V 1000PF BOLT-IN RESIN SEALED FILTER RoHS:否 制造商:Tusonix 電容:0.027 uF 電壓額定值:50 V 電路類型: 最大直流電流: 最大直流電阻: 工作溫度范圍:- 55 C to + 125 C 系列:4403 螺紋大小:4-40 UNC-2A