型號: 54779001X5F100M
廠商: SPECTRUM CONTROL INC
元件分類: 數據傳輸濾波器
英文描述: 1 FUNCTIONS, 100 V, 10 A, FEED THROUGH CAPACITOR
文件頁數: 2/11頁
文件大小: 245K
代理商: 54779001X5F100M
Resin Sealed Bolt-in Filters
40
Minimum Insertion Loss (dB)
50
Rated Voltage
125°C
I
Amp
Min
Cap
10
MHz
Part Number
Also available through Spectrum Control’s authorized distributors.
Also available through Spectrum Control’s authorized European distributors/agents.
Denotes parts supplied with lead as shown in Figure 7.
Bushing housing will have 1 1/2 imperfect threads at hex to thread interface.
SCI-3303-000*
SCI-3313-000*
See
Pg. 79
for Fig.
DC
30
MHz
100
300
1
GHz
10
GHz
3
3
0.1 F
0.15 F
0.012 F
0.050 F
5500 pF
0.025 F
0.10 F
1300 pF
3000 pF
1500 pF
3000 pF
5500 pF
0.012 F
5500 pF
2500 pF
3000 pF
70
B
70
AC
In
(mm)
M15733
MIL
Number
A
In
(mm)
0.040
/61-0009
12-28 & 12-32 Pi Circuit
82
Low
Pass
Filters
*1566 PRINTER 063-120 v2
9:13 AM
Page 18
相關PDF資料
PDF描述
54779001X5U102P 1 FUNCTIONS, 100 V, 10 A, FEED THROUGH CAPACITOR
51-719-021 1 FUNCTIONS, 200 V, 10 A, DATA LINE FILTER
51-719-022 1 FUNCTIONS, 200 V, 10 A, DATA LINE FILTER
51-719-023 1 FUNCTIONS, 200 V, 10 A, DATA LINE FILTER
51-719-053 1 FUNCTIONS, 200 V, 10 A, DATA LINE FILTER
相關代理商/技術參數
參數描述
54779001X5U102P 功能描述:電磁干擾直通濾波器 FILTER RoHS:否 制造商:Tusonix 電容:0.027 uF 電壓額定值:50 V 電路類型: 最大直流電流: 最大直流電阻: 工作溫度范圍:- 55 C to + 125 C 系列:4403 螺紋大小:4-40 UNC-2A
54-779-018 功能描述:電磁干擾直通濾波器 .05UF 100V 10A RoHS:否 制造商:Tusonix 電容:0.027 uF 電壓額定值:50 V 電路類型: 最大直流電流: 最大直流電阻: 工作溫度范圍:- 55 C to + 125 C 系列:4403 螺紋大小:4-40 UNC-2A
54-779-019 功能描述:電磁干擾直通濾波器 50V 10A BOLT-IN FLTR RoHS:否 制造商:Tusonix 電容:0.027 uF 電壓額定值:50 V 電路類型: 最大直流電流: 最大直流電阻: 工作溫度范圍:- 55 C to + 125 C 系列:4403 螺紋大小:4-40 UNC-2A
54-779-028 功能描述:電磁干擾直通濾波器 200V 1000PF BOLT-IN RESIN SEALED FILTER RoHS:否 制造商:Tusonix 電容:0.027 uF 電壓額定值:50 V 電路類型: 最大直流電流: 最大直流電阻: 工作溫度范圍:- 55 C to + 125 C 系列:4403 螺紋大小:4-40 UNC-2A