型號: FQL40N50F
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類: JFETs
英文描述: 500V N-Channel MOSFET
中文描述: 40 A, 500 V, 0.11 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-264AA