型號: FQP12N60C
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類: JFETs
英文描述: FQP12N60C/FQPF12N60C
中文描述: 12 A, 600 V, 0.65 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-220AB
封裝: ROHS COMPLIANT, TO-220, 3 PIN
文件頁數(shù): 7/10頁
文件大小: 873K
代理商: FQP12N60C
Rev. B, October 2003
2003 Fairchild Semiconductor Corporation
F
Peak Diode Recovery dv/dt Test Circuit & Waveforms
DUT
V
DS
_
Driver
R
G
as DUT
V
GS
I
SD
controlled by pulse period
DD
L
I
SD
10V