型號(hào): FQP12N60C
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類: JFETs
英文描述: FQP12N60C/FQPF12N60C
中文描述: 12 A, 600 V, 0.65 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-220AB