型號: FQP13N50C
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類: JFETs
英文描述: 500V N-Channel MOSFET
中文描述: 13 A, 500 V, 0.48 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-220AB
封裝: TO-220, 3 PIN
文件頁數: 7/10頁
文件大小: 873K
代理商: FQP13N50C
Rev. A, April 2003
F
2003 Fairchild Semiconductor Corporation
Peak Diode Recovery dv/dt Test Circuit & Waveforms
DUT
V
DS
_
Driver
R
G
as DUT
V
GS
I
SD
controlled by pulse period
DD
L
I
SD
10V