型號: FQP140N03L
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類: JFETs
英文描述: 30V LOGIC N-Channel MOSFET
中文描述: 140 A, 30 V, 0.006 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-220
封裝: TO-220, 3 PIN
文件頁數(shù): 6/8頁
文件大小: 589K
代理商: FQP140N03L
2000 Fairchild Semiconductor International
F
Rev. A, April 2000
Peak Diode Recovery dv/dt Test Circuit & Waveforms
DUT
V
DS
_
Driver
R
G
as DUT
V
GS
I
SD
controlled by pulse period
DD
L
I
SD
10V