型號: MDI150-12A4
廠商: IXYS CORP
元件分類: IGBT 晶體管
英文描述: IGBT Modules Short Circuit SOA Capability Square RBSOA
中文描述: 180 A, 1200 V, N-CHANNEL IGBT
封裝: MODULE-7
文件頁數: 3/4頁
文件大?。?/td> 120K
代理商: MDI150-12A4
2000 IXYS All rights reserved
3 - 4
A/
m
s
1000
A
350
V
0.0
13V
11V
T
J
= 25°C
V
GE
=17V
T
J
= 125°C
CE
= 600V
I
C
= 100A
15V
5
13V
11V
GE
=17V
15V
CE
= 20V
= 25°C
9V
9V
I
C
F
F
nC
Q
G
-di/dt
RM
rr
ns
150-12
= 125°C
R
= 600V
= 100A
= 25°C
= 125°C