型號: TPA2006D1DRBR
廠商: TEXAS INSTRUMENTS INC
元件分類: 音頻/視頻放大
英文描述: 1.45 W, 1 CHANNEL, AUDIO AMPLIFIER, PQCC8
封裝: 3 X 3 MM, GREEN, PLASTIC, SON-8
文件頁數: 24/25頁
文件大小: 1002K
代理商: TPA2006D1DRBR
90
1k
10k
VDD =5V
VDD =2.5V
f Frequency Hz
SopplyRippleRejectionRatio
dB
Inputsfloating
R =8
L
W
20k
VDD =3.6V
90
1k
20k
f Frequency Hz
SupplyRippleRejectionRatio
dB
VDD =2.5V
VDD =3.6V
VDD =5V
Inputsac-grounded
CI =2 F
m
RL =8 W
Gain=2V/V
10k
0.1
f = 1 kHz
PO = 200 mW
VIC Common Mode Input Voltage V
THD+N
T
otal
Harmonic
Distortion
Noise
%
3
VDD = 2.5 V
VDD = 5 V
VDD = 3.6 V
C1 High
3.6 V
C1 Amp
512 mV
C1 Duty
12%
t Time 2 ms/div
VDD
200 mV/div
VOUT
20 mV/div
150
Output
V
oltage
dBV
V
O
Supply
oltage
dBV
DD
VDD Shown in Figure 22
CI = 2 F,
Inputs ac-grounded
Gain = 2V/V
100
CMRR
Common
Mode
Rejection
Ratio
VDD = 5 V,
Gain = 2
VDD = 2.5 V
VDD = 3.6 V
75
VDD = 3.6 V
CMRR
Common
Mode
Rejection
Ratio
VIC = 200 mVPP
RL = 8
Gain = 2 V/V
80
DC Common Mode Voltage V
Sopply
Ripple
VDD = 2. 5 V
VDD = 3.6 V
VDD = 5 V