型號: 46-10-33-LIM
元件分類: 開關
英文描述: TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
文件頁數: 4/7頁
文件大小: 525K
代理商: 46-10-33-LIM
APEM
www.apem.com
A-81
12000X778 series
High performance toggle switches - threaded bushing 11,9 (15/32)
Fully sealed - matt black
A
Solder lug terminals - four pole
Solder lug terminals - three pole
Solder lug terminals - double pole
MODEL
STRUCTURE
Function 6
Other functions
I
II
III
12146 X778
ON
ON
12149 X778
OFF
MOM OFF MOM
OFF MOM
12144-1R X778
MOM ON
12144-2R X778
MOM ON MOM
ON MOM
I
II
III
OFF
MOM OFF MOM
OFF MOM
ON MOM
MOM ON MOM
Shown with standard lever
Flat
43
A
(15/32-32UNS)
EPOXY
1
15.10
11.90-32UNS
4
D
IA
(.059)
0
EPOXY
6
D
IA
(.866)
6
Function 6
Typical angle of throw (A)
24°
Functions 9, 7, 8, 4
20°
Function 5
12°
相關PDF資料
PDF描述
46-10-33 TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
4T-20 TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
4T-4 TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
4T-8 TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
42-0033 TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
相關代理商/技術參數
參數描述
461034 制造商:Phoenix Contact 功能描述:Conn Terminal Block F 5 POS Screw ST 34A
4610385001 制造商:Denon Electronics 功能描述:DENON RUBBER PAD
4610398001 制造商:Denon Electronics 功能描述:^4610398108
4610398108 制造商:Denon Electronics 功能描述:SUSPENSION RUBBER
46103C 功能描述:固定電感器 10uH 2.4A SMT RoHS:否 制造商:AVX 電感:10 uH 容差:20 % 最大直流電流:1 A 最大直流電阻:0.075 Ohms 工作溫度范圍:- 40 C to + 85 C 自諧振頻率:38 MHz Q 最小值:40 尺寸:4.45 mm W x 6.6 mm L x 2.92 mm H 屏蔽:Shielded 端接類型:SMD/SMT 封裝 / 箱體:6.6 mm x 4.45 mm