型號(hào): 46-10-33-LIM
元件分類: 開關(guān)
英文描述: TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
文件頁(yè)數(shù): 7/7頁(yè)
文件大小: 525K
代理商: 46-10-33-LIM
A-84
APEM
www.apem.com
12000X778 series
High performance toggle switches - threaded bushing 11,9 (15/32)
A
FLUORESCENT TIP
X778
Blank
None
0.38
White fluorescent tip.
Becomes luminous when submitted to ultra-violet rays.
Standard lever
Locking lever
LEVERS
/ LOCKING LEVERS
Locking levers
Levers
Standard (leave blank)
-12
Short lever
Dash compulsory before lever code.
Sealing boots : see section H.
Security caps : see section I.
-1V
1 locked position (function 6)
Typical angle of throw : 26°
Consult factory for other locking lever options.
-2V
2 locked positions (function 6)
Typical angle of throw : 26°
-3V
3 locked positions (functions 9 and 4)
Typical angle of throw : 20°
Flat
AGENCY APPROVAL
C
CEEC
CC
C
CECC 96201-005 and CECC 96201-008
Availability
: consult factory for details of approved models.
Marking
: to order switches marked CECC, please complete above box with "CECC".
Blank : no agency approval required.
X778
4
(.196 DIA)
5.00
(.275 D
IA)
7.00
(.275 D
IA)
1
(.236 DIA)
1
相關(guān)PDF資料
PDF描述
46-10-33 TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
4T-20 TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
4T-4 TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
4T-8 TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
42-0033 TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
相關(guān)代理商/技術(shù)參數(shù)
參數(shù)描述
461034 制造商:Phoenix Contact 功能描述:Conn Terminal Block F 5 POS Screw ST 34A
4610385001 制造商:Denon Electronics 功能描述:DENON RUBBER PAD
4610398001 制造商:Denon Electronics 功能描述:^4610398108
4610398108 制造商:Denon Electronics 功能描述:SUSPENSION RUBBER
46103C 功能描述:固定電感器 10uH 2.4A SMT RoHS:否 制造商:AVX 電感:10 uH 容差:20 % 最大直流電流:1 A 最大直流電阻:0.075 Ohms 工作溫度范圍:- 40 C to + 85 C 自諧振頻率:38 MHz Q 最小值:40 尺寸:4.45 mm W x 6.6 mm L x 2.92 mm H 屏蔽:Shielded 端接類型:SMD/SMT 封裝 / 箱體:6.6 mm x 4.45 mm