型號: 46-10-33-LIM
元件分類: 開關
英文描述: TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
文件頁數: 5/7頁
文件大小: 525K
代理商: 46-10-33-LIM
A-82
APEM
www.apem.com
12000X778 series
High performance toggle switches - threaded bushing 11,9 (15/32)
Fully sealed - matt black
A
Straight PC terminals - four pole L
Straight PC terminals - three pole L
Straight PC terminals - double pole L
I
II
III
12246 X778
ON
ON
I
II
III
12256 X778
PANEL CUT
-OUT
STANDARD HARDWARE
Hex nut
U41
(matt black)
Positions and connections, see next page.
L
Models with straight PC terminals are also available with 3,5 mm (.138) short
terminals, functions 6, 9, 7 and 8
. On request.
Flat
(.681)
(15/32-32UNS)
EPOXY
1
15.10
11.90-32UNS
4
D
IA
(.338)
(.062 DIA)
1
2
D
IA
6
EPOXY
4
15.10
(.062 DIA)
(.059)
2
6
5.10
(.472 DIA)
(.551)
相關PDF資料
PDF描述
46-10-33 TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
4T-20 TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
4T-4 TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
4T-8 TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
42-0033 TOGGLE SWITCH, DP3T, MOMENTARY, 4A, 28VDC, PANEL MOUNT-THREADED
相關代理商/技術參數
參數描述
461034 制造商:Phoenix Contact 功能描述:Conn Terminal Block F 5 POS Screw ST 34A
4610385001 制造商:Denon Electronics 功能描述:DENON RUBBER PAD
4610398001 制造商:Denon Electronics 功能描述:^4610398108
4610398108 制造商:Denon Electronics 功能描述:SUSPENSION RUBBER
46103C 功能描述:固定電感器 10uH 2.4A SMT RoHS:否 制造商:AVX 電感:10 uH 容差:20 % 最大直流電流:1 A 最大直流電阻:0.075 Ohms 工作溫度范圍:- 40 C to + 85 C 自諧振頻率:38 MHz Q 最小值:40 尺寸:4.45 mm W x 6.6 mm L x 2.92 mm H 屏蔽:Shielded 端接類型:SMD/SMT 封裝 / 箱體:6.6 mm x 4.45 mm