型號: 54713001X5F101M
廠商: SPECTRUM CONTROL INC
元件分類: 數據傳輸濾波器
英文描述: 1 FUNCTIONS, 100 V, 10 A, FEED THROUGH CAPACITOR
文件頁數: 6/11頁
文件大小: 245K
代理商: 54713001X5F101M
Resin Sealed Bolt-in Filters
6-32 C, L, Pi/6-40 Pi
.500
± .031
(12.7
± .79)
.320
± .031
(8.13
± .79)
.125
A
± .005
± .13)
#6–32 Unc–2A
.156 Hex.
(3.96)
#6-40 Unf–2A Thd.
.220
± .005
( 0.81
.050
(24.13
.290
(7.37
.125
(3.18) Hex.
.156
Figure 2
Figure 1
Figure 3
7
Minimum Insertion Loss (dB)
50
Rated Voltage
125°C
I
Amp
Min
Cap
10
MHz
Part Number
Also available through Spectrum Control’s authorized distributors.
Also available through Spectrum Control’s authorized European distributors/agents.
54779001X5F100M
54779001X5U102P
Figure
DC
30
MHz
100
300
1
GHz
10
GHz
3
1
5500 pF
9000 pF
0.10 F
10 pF ± 20%
1000 pF
2700 pF
0.01 F
0.022 F
0.027 F
0.050 F
1500 pF
3000 pF
5600 pF