型號: 54713001X5F101M
廠商: SPECTRUM CONTROL INC
元件分類: 數據傳輸濾波器
英文描述: 1 FUNCTIONS, 100 V, 10 A, FEED THROUGH CAPACITOR
文件頁數: 8/11頁
文件大小: 245K
代理商: 54713001X5F101M
Resin Sealed Bolt-in Filters
.600
± .031
(15.24
± .79)
.093
(4.75) Ref.
.336
#8–32 Unc–2A Thd.
.132
± .031
(3.40
± .79)
.187 Hex.
(4.75)
± .005
(1.02
± .13)
Figure 1
.187
(4.75) Hex.
Figure 2
H
(H
L
(L
.266
± .005
(0.81
± .13)
.050
#8–32 Unc–2A Thd.
.187
(4.75) Hex.
Figure 3
.320
(8.13
.150
(12.70
.320
Ref.
.032
(0.81
Figure 4
.31 Min.
(7.9 Min.)
.150
#8–32 Unc–2A Thd.
.216
.49 Min.
(12.45 Min.)
.032
.315
(8.00) Max.
.906
.475
(.81
#8–32 Unc–2A Thd.
.050
(7.90
Figure 5
.162
(4.11
.062
(6.05
.025
#8–32 Unc–2A Thd.
.040
(1.02
18 Awg.
Figure 6
9
Minimum Insertion Loss (dB)
50
Rated Voltage
125°C
I
Amp
Min
Cap
10
MHz
Part Number
Also available through Spectrum Control’s authorized distributors.
Supplied with .040" (1.02mm) diameter lead.
Also available through Spectrum Control’s authorized European distributors/agents.
Denotes parts with turret lead.
SCI-3223-000
Fig.
DC
30
MHz
100
300
1
GHz
10
GHz
3
2
0.012 F
5000 pF
0.028 F
3000 pF
5500 pF
0.022 F
0.031 F
65 pF
1500 pF
3000 pF
2000 pF
3000 pF
5500 pF
0.012 F