型號: 54713001X5F101M
廠商: SPECTRUM CONTROL INC
元件分類: 數據傳輸濾波器
英文描述: 1 FUNCTIONS, 100 V, 10 A, FEED THROUGH CAPACITOR
文件頁數: 9/11頁
文件大小: 245K
代理商: 54713001X5F101M
Resin Sealed Bolt-in Filters
.421
± .031
(10.7
± .79)
.140
#10–32 Unf–2A Thd.
.234
± .031
(8.33
± .79)
A
± .005
± .13)
Figure 1
.218
(12.7
.171
#10–32 Unf–2A Thd.
.328
(9.12
A
± .005
± .13)
.218
Figure 2
14
Minimum Insertion Loss (dB)
50
Rated Voltage
125°C
I
Amp
Min
Cap
10
MHz
Part Number
Also available through Spectrum Control’s authorized distributors.
Figure
DC
30
MHz
100
300
1
GHz
10
GHz
3
1
0.018 F
0.3 F
0.56 F
0.8 F
0.01 F
0.1 F