型號(hào): FQL40N50
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類: JFETs
英文描述: CAP 0.1UF 50V 20% X7R DIP-2 TUBE-PAK S-MIL-PRF-39014/22
中文描述: 40 A, 500 V, 0.11 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-264AA
封裝: TO-264, 3 PIN
文件頁(yè)數(shù): 5/8頁(yè)
文件大小: 623K
代理商: FQL40N50
F
2001 Fairchild Semiconductor Corporation
Rev. A1. May 2001
Gate Charge Test Circuit & Waveform
Resistive Switching Test Circuit & Waveforms
Unclamped Inductive Switching Test Circuit & Waveforms
Charge
V
GS
10V
Q
g
Q
gs
gd
3mA
V
DUT
DS
300nF
50K
Ω
200nF
12V
as DUT
Same Type
DS
10%
90%
t
d(on)
t
r
on
off
d(off)
f
DD
10V
R
L
DUT
G
E
AS
=
LI
AS2
-1
BV
DSS
DD
BV
DSS
p
I
AS
I
D
Time
10V