型號: FQL50N40
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類: JFETs
英文描述: CAP 1200PF 100V 5% NP0(C0G) DIP-2 TUBE-PAK S-MIL-PRF-39014/22
中文描述: 50 A, 400 V, 0.075 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-264AA