型號: FQP10N20L
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類: JFETs
英文描述: 200V LOGIC N-Channel MOSFET
中文描述: 10 A, 200 V, 0.38 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-220AB