型號: FQP13N10L
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類: JFETs
英文描述: 100V LOGIC N-Channel MOSFET
中文描述: 12.8 A, 100 V, 0.2 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-220AB
封裝: TO-220, 3 PIN
文件頁數(shù): 6/8頁
文件大小: 554K
代理商: FQP13N10L
2000 Fairchild Semiconductor International
F
Rev. A4, December 2000
Peak Diode Recovery dv/dt Test Circuit & Waveforms
DUT
V
DS
_
Driver
R
G
as DUT
V
GS
I
SD
controlled by pulse period
DD
L
I
SD
10V
GS
( Driver )
( DUT )
DS
DD
Forward Voltage Drop
FM
, Body Diode Forward Current
Body Diode Reverse Current
RM
Body Diode Recovery dv/dt
di/dt
D =
Gate Pulse Period
-Gate Pulse Width
-Gate Pulse Width
Same Type
dv/dt controlled by R
G
Body Diode
相關(guān)PDF資料
PDF描述
FQP13N10 100V N-Channel MOSFET