型號: FQPF10N20C
廠商: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR CORP
元件分類: JFETs
英文描述: 200V N-Channel MOSFET
中文描述: 9.5 A, 200 V, 0.36 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-220AB
封裝: TO-220F, 3 PIN
文件頁數: 4/10頁
文件大小: 875K
代理商: FQPF10N20C
Rev. A, March 2003
F
2003 Fairchild Semiconductor Corporation
10
100 ms
10 ms
100
μ
s
DC
1 ms
Operation in This Area
is Limited by R
DS(on)
Notes :
1. T
C
= 25
2. T
= 150
3. Single Pulse
o
C
o
I
D
V
DS
, Drain-Source Voltage [V]
25
I
D
T
, Case Temperature [
]
10
10 ms
100
μ
s
DC
1 ms
Operation in This Area
is Limited by R
DS(on)
Notes :
1. T
2. T
= 150
3. Single Pulse
V
DS
, Drain-Source Voltage [V]
1. V
GS
= 10 V
2. I
= 4.75 A
R
T
J
, Junction Temperature [
1. V
GS
= 0 V